Milijardus per „Independence“ aferą pavagianti vyriausybė pradeda akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“: „Vogti valstybės tas pats kaip mamos kišenės“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 (3 Votes)

Milijardus per „Independence“ aferą pavagianti valdžia pradeda akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“: „Vogti iš valstybės – tas pats kaip iš mamos kišenės“

 

 

Gegužės 15 d., pirmadienį, Lietuvoje prasidėjo jau šeštus metus iš eilės rengiama akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šešėlinės ekonomikos problemas. Šiemet akcijos iniciatoriai ragina atsigręžti į regionus.

Pirmadienio rytą Vilniuje, į Vinco Kudirkos aikštę dalinti akcijos skrajučių miesto gyventojams ir svečiams išėjo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Finansų ministras Vilius Šapoka, Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, Susisiekimo ministras Rokas Masiulis, Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, Teisingumo ministrė Milda Vainiutė, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Ūkio ministerijos atstovai.

 

Kaip žinia, S.Skvernelio pasirinktas Susisiekimo ministru Rokas Masiulis vadovavo didžiausiai iki šiol aferai, kurios pavadinimas – „Independence“. T.y. suskystintų gamtinių dujų laivas – saugykla, kurį gamintojas – Pietų Korėjos laivų gamykla pardavė užsakovui už maždaug 250 mln. dolerių – Lietuva išsinuomavo 10 metų jau už 540 mln. dolerių.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės favoritas Rokas Masiulis vadovavo legendinei "Independence" aferai, kai Lietuva pasirašė sutartį, pagal kurią už SGD treminalą "Independence" buvo permokėta apie 0,5 mlrd. eurų.

 

„Juk mes už tą "Independence" per dešimt metų nuomos sumokame du kartus daugiau, nei kainavo nusipirkti tą laivą, o po 10 metų mes vis tiek jį pirksime. Įsigyti SGD laivą kainavo 250 mln. dolerių, o mes vien už jo nuomą sumokėsime 540 mln. dolerių. Ir tai - dar atėmus laivo aptarnavimo mokesčius. O po 10 metų nuomos yra numatyta laivo išpirkimo kaina. Projektinis šio laivo tarnavimo laikas yra 40 metų, tačiau paskaičiavus 25 metų jo tarnavimo laiką, panašiai tokia kaina ir liks. Jeigu sutartis būtų pasirašyta dėl terminalo išperkamosios nuomos, tai sutartyje būtų nurodyta objekto vertė. O šioje sutartyje objekto vertės nėra. "Ir mums mokėjimai už laivo nuomą būtų įskaičiuoti į jo kainą, ir mes per penkerius nuomos metus būtume tą laivą atpirkę, - LL sakė Seimo narys Artūras Skardžius, - tačiau sutartis pasirašyta dėl paprastos nuomos, o ne dėl išperkamosios, todėl mokėsime dvigubai, o trečią kartą - kai reikės tą laivą išpirkti".

 

 

Nemokantys mokesčių kenkia patys sau

 

Akcijos rytą LR Vyriausybės rūmuose vykusioje žiniasklaidos konferencijoje buvo aptartos šešėlinės ekonomikos Lietuvoje problemos ir priemonės jas spręsti.

 

„Rengdami šią akciją siekiame atkreipti visų Lietuvos gyventojų dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą mūsų valstybei ir asmeniškai kiekvienam jos gyventojui. Taip pat draugiškai priminti, kad šešėlyje nusėdantys pinigai – nuslėpti ir nesumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą – tai mūsų valstybės piliečiams nesuteiktos kokybiškesnės viešosios paslaugos, neišplėtota infrastruktūra ir mažesnė socialinė piliečių gerovė“, – teigė Rūta Skyrienė, „Investors' Forum“ vykdomoji direktorė, iniciatyvos „Baltoji banga“ tarybos pirmininkė.

 

Pasak jos, nors valstybės ekonomika stiprėja, šešėlinės ekonomikos mastas šalyje vis dar didžiulis: vien pernai metais Valstybinė mokesčių inspekcija nustatė 190 mln. eurų nesumokėtų mokesčių į valstybės biudžetą. Ši suma tolygi papildomiems 300 eurų pensijos per metus kiekvienam šalies senjorui.

 

„Žmonėms norime priminti: jeigu tavo kaimynas, dirbdamas pilną darbo dieną, oficialiai dirba tik pusę etato, jis parazituoja tavo, tavo vaikų ir visos mūsų valstybės sąskaita. Ir jeigu piktiniesi, kad tavo vaikui trūksta vaikų darželio, kartu pastebėk ir kur artimoje aplinkoje yra šešėlis“, – sakė R. Skyrienė.

 

Finansų ministras Vilius Šapoka įsitikinęs, kad šešėlis yra gobšumo, abejingumo ir veidmainiškumo simbolis. „Skundžiamės per mažomis pensijomis ir tuo pačiu kuriame schemas, kaip išvengti mokesčių, išsisukti iš esamos socialinės-mokestinės sistemos. Šešėlis – tai prastas kultūrinis reliktas. Okupacijoje sukčiavimas buvo įprastas reiškinys, nors jau seniai gyvename laisvoje Lietuvoje, tačiau tam tikri įpročiai yra išlikę. Mūsų užduotis – neperduoti jų iš kartos į kartą. Žmonės turėtų priimti teisingus sprendimus ir ieškoti darbo tose vietose, kur vystomas sąžiningas verslas. Šešėlinis verslas – praeitis, galvokime apie ateitį, nes vogti iš valstybės – tai tas pats kaip vogti iš mamos kišenės“, – sakė V. Šapoka.

 

Anot jo, žmonės dažnai savo kūrybiškumą nukreipia į mokesčių slėpimą, kai tą energiją galėtų panaudoti ateities kūrimui.

 

„Sodra“ vadovas pristatė „Vyšninio voko“ iniciatyvą, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į nuslepiamus mokesčius ir nesukaupiamą būtinąjį darbo stažą: kiekvienais metais ketvirtadalis į pensiją išeinančių žmonių neturi sukaupę būtinojo 30 metų stažo, o iš viso tokių pensininkų šiuo metu yra virš 51 tūkst.

 

„Šiandien pradėsime siųsti vyšninius vokus. Manome, kad yra apie 160 tūkst. asmenų, kurie neuždirba net minimalaus atlyginimo. Darome prielaidą, kad ženkli dalis tų žmonių gauna pajamas „vokelyje“. Per vienerius metus žmonės turi surinkti 12 mėn. stažą, t. y. uždirbti 12 minimalių atlyginimų. Deja, Lietuvoje yra vien 10 tūkst. įmonių vadovų, kurie neuždirba net minimalaus atlyginimo. Kai palyginame tų asmenų, kurie turi sukaupę 30 m. stažą ir kurie neturi, pensijos dydis skiriasi beveik dvigubai“, – teigė „Sodra“ direktorius Mindaugas Sinkevičius.

 

Savo ruožtu „Telia Lietuva“ vadovas Kęstutis Šliužas konferencijoje akcentavo skaidraus ir atsakingo verslo poziciją bei technologijų svarbą kovojant su šešėliu šalyje.

 

„Technologijos, kurios keičia verslą ir visuomenę – jau čia. Todėl vis labiau atvirame skaitmeniniame pasaulyje skaidrumas tampa vienu iš svarbiausių kriterijų. Renkantis paslaugos tiekėją dabar galima vienu paspaudimu patikrinti jo kredito istoriją, domintis viešojo sektoriaus veikla – internete sužinoti apie viešuosius pirkimus ir jų skaidrumą, renkantis darbdavį – per kelias sekundes gauti jo etikos kodeksą.  Be to, atsakingas verslas ir technologijos gali padėti sumažinti skaitmeninę ir socialinę atskirtį, padėti žmonėms lengviau dalintis žiniomis bei informacija. Čia matome didelį savo vaidmenį“,  – sakė K. Šliužas.

 

Kviečia prisijungti prie akcijos renginių

 

Verslo, valstybės ir NVO lyderiai bei pilietiški organizacijų atstovai šalies miestuose bendraus su gyventojais ir dalins edukacinę medžiagą.

 

Vietos valdžios, verslo, bendruomenės, verslą kontroliuojančių institucijų susitikimai miestų savivaldybėse.

 

Akcijos savaitę šalies mokyklų ekonomikos mokytojai kviečiami surengti pamoką apie šešėlinę ekonomiką ir aptarti šią temą su mokiniais.

 

Akcijos partneriai lankosi švietimo ir mokslo įstaigose ir veda pamokas moksleiviams.

 

Gegužės 15 d., Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje veiks speciali akcijos fotobūdelė. Kviečiame įsiamžinti!

 

Gegužės 19 d. žaidimas Vilniaus centre „Skaidriu keliu“.  Kitos akcijos dalyvių iniciatyvos ir detali programa: baltojibanga.lt

 

Kaip ir kasmet, akciją organizuoja asociacija „Investors' Forum“ kartu su skaidraus verslo ženklinimo iniciatyva „Baltoji banga“. Prie akcijos įgyvendinimo aktyviai prisideda LR Prezidentūra, Vyriausybė, „Sodra“, Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė darbo inspekcija, Lietuvos darbo birža, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Valstybinė ligonių kasa, „Lietuvos Junior Achievement“, miestų ir rajonų savivaldybės, verslo bei nevyriausybinės organizacijos.

 

Apie iniciatyvą „Baltoji banga“:

 

Baltoji banga – skaidraus ir atsakingo verslo ženklinimo iniciatyva, jungianti Lietuvos verslo įmones, skatinančias skaidrią verslo praktiką visuomenėje. Įmonės žymi savo gaminamas prekes, teikiamas paslaugas, įmonių komunikacijos priemones visuomenei pristatomu verslo skaidrumo ženklu „Baltoji banga“.

 

Daugiau apie projektą: www.baltojibanga.lt

 

Peržiūros: 7228

Komentarai   

+20 # Lyberių pinigai 2017-05-15 16:36
nešiojami ŠNAPSO dėžėse.Teip sakant,dirbama be šviesos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Fero 2017-05-15 22:55
skvernas labai itnka į kompanija su ta darbdavių čiombe-toks toki pažino ir ant alaus, t.y skrajučių nešiojimo, pavadino.Ne be reikalo apsikabine
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # jeronimas 2017-05-15 23:33
Cia tiems seselio ieskantiems Tautoje,reiketu pirmu zingsniu apsivalyti patiems save,savo seimas,savo darbo vietas ir svabiausia savo partines gaujas ir tas gaujas prijauciancius sebrus.O "poniai "Skyrienei reiktu nusiimti akinius ir kalbeti apie padaryta zala Lietuvai,va tu ,kurie jau 27 metus grobia,plesia,isisavina,perka,prichvatizuoja ,patarineje ir kitaip siurbia mokesciu moketoju pinigelius.Apgailetina minia,apgailetinu individu,kuriems garbe ir sazine ne sio pasaulio demensija.Tfiu..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # DURNIŲ LAIVAS 2017-05-15 23:59
Konservatorių dujų laivas su Grybauskaitės palaiminimu atplaukė 2014 m.spalio 27d., už dieną jo stovėjimo mes mokame 145 tūkst. EUR per dieną. Už 930 dienų dujų laivo plūduriavimo jau sumokėjome 134,85 milijonus EUR. Valio!!! O kiek iš tos sumos jau "atsiplovė" pinigėlių sau per ofšorus lansberginiai, grybauskiniai ir kubiliniai valdžiažmogiai??? O jūs, dar gavę labdaros kruopų, ruoškite pinigines susimokėti, prastuoliai, varguoliai ir runkeliai!!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-6 # Irmis 2017-05-16 23:06
Nepaspringsi mešlu kuri drabstai melagi
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Taigi 2017-05-16 00:02
Zydu sionistu sutve,praskolino lietuviu tauta zydbankiams su 10% palukanom,kai latviai skolinosi 4 kartus pigiau.Prasuko milijardines aferas energetikoje suzlugdant lietuviskus bankus nuomuojant laivus uz 2 milijardus o pinigai pumpuojami i konervuotu sionistu sutves ofsorines saskaitas o ju stogas komuniste visai konservuotu uteliu gaujai uzkabino medalius uz lietuviu tautos rafinuota genocida.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # vladas lukosevicius 2017-05-16 00:09
Mentas tokius namus pasistatė ,,, tai turbūt kad prisidurti teko eiti naktimis vagonus krauti ??? Ar paprasčiau buvo dangstyti nusikaltimus ir klastoti bylas , Kaip Skverneli ???
Gal pakomentuosi apie pedofilo Gintaro Bertulio nuslėptus nusikaltimus , kuris 5 metų mergaitei čiulpti siūlė , pastoviai tyčiojosi iš jos ir daužė jos motimą . Tas pedofilas ivykdė 12 užpulimų 4 plėšimus , ivykdė tyčinę autoavariją , partrenkė moterį ir sumušė nukentėjusia .
Visi pedofilo Gintaro Bertulio nusikaltimų tyrimai sužlugdyti , nes jis pigus VSD agentas ir provokatorius

Kiek už tai gavai Skverneli ?
O už bendradarbiavimą su vaikpisiu Sadecku kiek nukrito į kišenę ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Rimantas 2017-05-16 09:20
Teoriškai viskas ražu mokesčius reikia mokėt,tik čia ta mokėjima paversdaminuliuvaldininkai išgrobsto ir jie nepasiekia. Savo galutinio tikslo,tai kam mokėt?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # banga 2017-05-16 13:27
,Gegužės 18 d. 10 val. Vilniuje, J.Jasinskio g. 15 (Vilniaus kolegija, Aula 222), vyks tarptautinė konferencija „Viešasis interesas ir laisvoji prekyba: CETA, TTIP ir europinių standartų likimas“. Į Vilnių atvyksta žinomi ekspertai ir aktyvistai, daugelį metų dirbantys su laisvosios prekybos ir verslo korporacijų lobizmo problematika. Organizatoriams nepavyko gauti vietos konferencijai Seime, nors prašymą teikė Seimo nariai.

Europos pilietinės organizacijos pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio skiria Europos Sąjungos prekybos politikai, ypač transatlantiniams susitarimams: TTIP (liet. TPIP — Transatlantinė prekybos ir investicijų partnerystė su JAV) ir CETA (liet. IEPS — Išsamus ekonomikos ir prekybos susitarimas su Kanada). Šimtai tūkstančių europiečių protestavo prieš šiuos susitarimus gatvėse, surinkti milijonai nepritarimo parašų.' infa.lt
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti