Kievienas telefonas - nusikaltimo įrankis?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Kievienas telefonas - nusikaltimo įrankis?

Artūras Skardžius

Vakar Ekonomikos komitete svarstėme įstatymo projektą, kuriuo norima mobilaus ryšio operatorius priversti registruoti visas išankstinio mokėjimo SIM korteles.

Posėdyje dalyvavę Policijos departamento ir VRM atstovai mėgino mus įtikinti, kad tokia priemonės būtina norint užkirsti kelią telefoniniams sukčiams, ypač - skambinantiems iš įkalinimo įstaigų.

Esu absoliučiai prieš tokias idėjas, o policijos atstovų argumentai kelia vieną klausimą - ko iš tiesų siekiama tokiu projektu?

Nebėra galimybių užtikrinti, kad nuteistieji negautų ir telefonų, ir SIM kortelių? Tai turėkite drąsos tai pripažinti.

Tačiau neužkraukite visiems žmonėms sukčių etiketės. Norima eiti lengviausiu, bet labai pavojingu keliu. SIM kortelių registravimo įranga kainuos apie 1 milijoną eurų. Mobiliojo ryšio operatoriai sako, kad priėmus tokį įstatymą, sumažės išankstinio apmokėjimo SIM kortelių pardavimo vietų, nes ne visur bus galimybių užtikrinti jų registravimą.

Tad ką gausime? Žmonėms, ypač jautriausioms socialinėms grupėms, turinčios mažiausias pajamas, apribosime galimybes turėti mobilųjį ryšį.

O nusikaltėliai tikrai ras būdų, kaip apeiti šį reikalavimą. Paprasčiasias kelias - internetu įsigyti SIM kortelių Latvijoje ar Lenkijoje. Juolab, kad vakar buvo pristatyti pasaulinės GSM ryšio asociacijos duomenys, jog tokie veiksmai nesumažina nusikalstamumo.

Todėl akcentavau, kad projektą būtina taisyti. Nes man tai labiau panašu į jėgos struktūrą bandymą gauti dar vieną darbo įrankį - kuo daugiau galimybių sekti. Pastaruoju metu pastebėjau ne vieną tokią iniciatyvą, aprašysiu vėliau, ką sugalvojo kitos, VRM nepavaldžios struktūros. Bet tai gero neduos. Negalime visų paversti potencialiais nusikaltėliais, jeigu nesugebame susitvarkyti su tikraisiais įstatymų laužytojais.

Peržiūros: 1054

Komentarai   

+3 # Antanas 2017-05-11 14:59
Kol policija neis paskui nusikaltėlio (mano pirštu parodyto)"karštas pėdas" (iš mano bylos ) sakydami, kad neisime, nes jie ant mūsų šlapinasi, tad rezultatų iš bet kokių projektų nesitikėkime. Į mano butą pagal signalizacijos suveikimą aš atvykau per 4 min. policija per 20 min. nesiteikdama apžiūrėti įvykio.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # iki 2017-05-11 23:04
kas zino ,kad poolicija kam padejo-rasykit,man neteko girdeti
jie iesko tik lavonu,nusikalteliu-ieskos per telefoninius pokalbius
is viso kabinetinis darbas-dirbs komoiuteristai
tada -policija reikia mazinti perpus,nes kaip matem darbo metu-=jie sporto salese-meta kiligramus
darosi aisku,kad topki ju darba laimina Lansbergfis-aopie kitus komunistus cia nera kalbos
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Zenonas Priekuliškis 2017-05-12 17:32
Ką reiškia, gyventojų mažėja represantų valstybės išlaikomų -
daugėja? Tai jau baisiau už policinę valstybę?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti