Alytaus policija persistengė: atėmė pasą, pinigus Švedijos lietuvio, ir iškėlė jam bylą dėl tariamo kyšio davimo

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (2 Votes)

Alytaus policija persistengė: atėmė pasą, pinigus iš Švedijos lietuvio, ir iškėlė jam bylą dėl tariamo kyšio davimo

Kristina Sulikienė

Lino Pernavo įstaigai duotas nurodymas: reklamuotis bet kada ir bet kokia kaina.

Užvakar Alytuje į policijois pasalą pateko iš Švedijos žemės keliu vykę 4 emigrantai.

Pasakoja nematę niekada tokio policijos elgesio.

Sušoko iš visų pusių 6 ekipažai, rėkdami, kad “kamuoliniai” bombą nori padėti.

Tada ištempė iš automobilio, bandė suskaldyti mašinos stiklus, galinį stiklą įskėlė: daužė su bananais mašiną.

Po to paprašę dokumentų, paėmė vieno iš keleivių piniginę su dokumentais, negrąžino, ir iškėlė bylą dėl kyšio, jį uždarė į kamerą, be jokio sulaikymo protokolo.

Darė pirštų antspaudų poėmį, o asmens tapatybės kortelės iš viso negrąžino.

“Kam tau reikia, juk 12 dieną baigiasi”, šaipėsi Alytaus pareigūnai.

Tikrai susipažinus su dabar jau įtariamuoju tapusio Švedijoje gyvenančio, ir dirbančio lietuvio dokumentacija, ten tik 2 procesiniai dokumentai: tiesa, kaip visada – jie tarpusavyje nesusiję, pilna klaidų.

Štai pirštų antspaudų nutarime nurodyta kad tiriama veika LR BK 227 str. 1 dalis.

Kitą dieną įteikiant įtarimus – jau veika LR BK 227 str. 2 dalis.

Tai, jog asmuo gyvena ne Alytuje, o Švedijoje, Alytaus policininkams – “da lampački”.

Atėmę asmens tapatybės kortelę, įsivaizduoja, jog šitokiu būdu jį sulaikė Lietuvoje: nors sulaikoma procesiniams veiksmams atlikti, įteikiant procesinį dokumentą, o ne vagiant dokumentus.

“Kur jums įteikto suėmimo protokolo nuorašas?”- paklausiau Švedijos lietuvio.

“Nedavė, nors tikrai buvau uždarytas virš 1 paros, ir šalia laikė tą Lenkijos žmogžudį, kurio gaudė”.

Be to, įdomiausia dėl veikos kvalifikavimo.

Alytaus persistengę policininkai konkrečiai įtarimus įteikusi Buzaitienė, nežino, jog pareigūno papirkimas atliekamas tik tiesiogine tyčia, tyčia taip veikiant ir to norint, bei pasiruošus.

Turi būti ir rengimosi stadija, ir tikslas.

Tikslo kažką papirkinėti nebuvo, nes nei vienas iš Švedijos lietuvių neturėjo jokių problemų: nebuvo paieškomi, mašinos dokumentai – tvarkingi, vairuojas – blaivutėlis.

O štai “kyšį siūlęs” asmuo – girtas, jis pripūtė 1,58 promilės, tačiau važiuoti girtam mašinoje – ne nusikaltimas.

O girtas kad siūlytų kyšį – bet kuris teisininkas pasakys, jog nėra tame valios ir sąmoningumo. Be to, jis ir nesiūlė tik padavė piniginę.

Be to, juk persistengę Alytaus policininkai filmavo.Ten atsisukę vaizdo įrašą, gali matyti, jog Švedijos lietuvis paprašytas pateikti dokumentus, paduoda piniginę, nes yra girtas, ir nesugraibo asmens tapatybės kortelės.

Kodėl pareigūnas paima tą piniginę, ir kodėl jis joje rausiasi, ir pasisavina 100 eurų – gal galėtų atsakyti STT.

Juk šitam pareigūnui baudžiamoji byla turi būti pagal keletą straipsnių: jeigu jis kyšio neėmė – tada vagystę įvykdė, be to, pavogė asmens tapatybės kortelę, ir dar suklastojo įrodymus baudžiamajam tyrimui pradėti 3 veikos. STT, kuris toks jau principingas, ir t.t.t ir panašiai – pirmyn.

Alytaus policijai – gėda.

Pirma išmokite rašyti. Tada dirbkite tyrėjais. Dar ir Konstituciją ne pro šalį paskaityti, kur parašyta, kad asmuo nuo sulaikymo momento turi teisę į advokatą.

O tai pavarčiau popieriukus: vienur  rašo kad tiriama LR BK 227 str. 1 dalis, kitą dieną jau rašo 2 dalį, o kelti bylą reikia policininkui, kuris šią bylą ir sukurpė.

Lietuvių ir taip mažėja, o 1 dienai atvažiavusius emigrantus užpuolė, tyčia iškėlė bylą, ir matyt dar išsigyrė, kaip gerai dirba. GĖDA.

Lino Pernavo užsakymas, kad policija reklamuotųsi – uoliai vykdomas.Tik ar šitokia kaina reikia reklamuotis, persekiojant niekuo dėtus asmenis?

Kam tie cirkai su mašinos stiklo daužymu. Juk galinis langas įskilo. Net lempos nebeveikė, šiandien jaunuoliai ir taisėsi mašiną viename garaže ir pasipasakojo visa šitą istoriją.

Pakraupau, nes teisinio raštingumo policijos niekaip neišmoko niekas. O TV reklamos akcijos proto, ir teisinės sąmonės, jeigu jos nėra – nepridės.

Reikalingi baudžiamojo proceso kursai, bei pamatinių žmogaus teisių laikymasis.

Suėmimas be protokolo – bet juk tai skandalas.

Asmens tapatybės kortelės vagystė, vadinant tai kuo?

O 100 eurų išėmimas iš pinigin ės, sukurpiant bylą? Policija - “ginti saugoti padėti”? Nuo ko??

Peržiūros: 2439

Komentarai   

+10 # Zenonas Priekuliškis 2017-04-06 19:26
Kadangi Skvernelis sakė kursiantis policinę valstybę, todėl policininkai ir elgiaisi kaip jiems patinka, nukreipdami dėmesį į mažesnius nusikaltimus, taip nukreipdami dėmesį nuo stambių nusikaltimų. Teisybės ieškantiems keliamos baudžiamos bylos, arba neterminuotos paslaugos durnyne. Todėl mes turime gintis, saugotis, padėti vieni kitiems. Taip pat ruoštis nepriklausomybės šimtmečiui. Mano tel. 8 662 33770.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Atas 2017-04-06 21:47
Sunku patikėti šio straipsniu, ar tikrai taip įvyko? Tai tada čia ne pareigūnai, ne policininkai, o degradai, banditai. Bet ar verta stebėtis, juk "laisvoje" Lietuvoje tai nėra retas atvejis, tai dar pasisekė vaikinukams kad nenužudė. Ir kaltų nebūtų
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # jjj 2017-04-06 21:58
Ne netikrai, šiaip stiklas įskilo gal paukštis atsitrenkė, o žmogiukas neturėjo kaip linksmintis, tai 2 dienas Alytaus areštinėje su Lenkijos žmogžudžiu kultūrinosi. Aišku,kad taip įvyko. ir tai yra baisu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # detektyvas 2017-04-09 18:55
Suslikiene - o tai kodel nerasai, kodel juos sustabde?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # jeronimas 2017-04-07 21:46
Nelabai didelis cia nusikaltimas ivykdytas policininku pagal aprasyma.O policininkai niekada kalti nebuna.prie Skvernelio dare ka nori,o dabar Skvernelis uzsokoant dar aukstesnes sakos,ir policininkai jauciasi po Skverneliu nebaudziami.Joniskyje pakore jauna vaiki,ar tiesiog padejo pasikarti kaltindami del merginos nuzudimo.Mergina atrado pasikorusia,o vaikinukas irgi .ir ka ,kaltu nerasta.O kiek tokiu zudyniu mums nezinou? isivaizduokit ,kad visas Siauliu policijos korpusas vykde narkotiku kontrobanda,ar kas nors pasidomejo,kiek sie pakase netycia maciusiu,ar per prievarta "dirbti" atsisakiusiu?.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-7 # apgailetinas str. 2017-04-08 01:37
kas per neismanele rase sita straipsni???ar jau tik tokio lygio zurnalistai liko LT??? skaitau ir negaliu nesijuokti, kai bando zurnaliste vaizduoti savo teisines zinias, kuriu greiciausiai net neturi, cituoja BK straipsnius, kuriu nesupranta, dergia ant policininku, kurie viska padare teisingai, bet del savo neisprusimo autore nesuvokia, kad raso pievas. Pasigilina tegul kas yra savoka papirkimas? :D juoka kelia teiginiai, kad geda policijai, kuri dielciukus is SVEDIKES nuleido ant zemes..nes cia geda ne policijai, kuri uzkirto kelia papirkinejimui, o zurnalistei kuri skleidzia tokias nesamones, toleruodama toki slykstu elgesi :D :D :lol: :lol: :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # apgailėtinas komenta 2017-04-22 09:48
Kurioje vietoje policininkai padarė viską teisingai? Paaiškink,o kaip tamsta supranti tuos baudžiamuosius straipsnius? Kokiu atveju policininkai gali sulaikyti žmogų? Nežinai? Tai patylėk, alytiški policininke.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # detektyvas 2017-04-08 20:57
:-? kazkaip pradzios nera. Vaziuoja sau SVEDIJOS lietuviai (jetus, cia gal nauja tauta?), supuola net 6 ekipazai.......
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # detektyvas 2017-04-09 18:59
"O štai “kyšį siūlęs” asmuo – girtas, jis pripūtė 1,58 promilės, tačiau važiuoti girtam mašinoje – ne nusikaltimas.

O girtas kad siūlytų kyšį – bet kuris teisininkas pasakys, jog nėra tame valios ir sąmoningumo. Be to, jis ir nesiūlė tik padavė piniginę." Vo cia tai "teisininkes"sedevras"... prisigeret, sedot uz vairo - duokit pinigine - "nėra tame valios ir sąmoningumo" :eek: :eek: :eek: :eek: :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # apgailėtinas komenta 2017-04-22 09:50
nuo kada keleiviai sėdi už vairo? O gal galinė sėdynė tai ir yra "už vairo"
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # KAZKOKS BRIEDAS … 2017-06-29 16:54
persiede ,,PSICHAI,, - kuo toliau tuo baisiau . Ir noresis ir noresis , nes pilvas puciasi , apetitas auga … O smegenine degraduoja !
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti