Sostinėje viešintis D. Libeskind: Vilnius yra jaunas ir atviras miestas, kuriame nuostabu kurti

Peržiūros: 1359
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Sostinėje viešintis D. Libeskind: Vilnius yra jaunas ir atviras miestas, kuriame nuostabu kurti

Vilniuje vieši vienas garsiausių pasaulio architektų Daniel Libeskind, kuris miesto tarybos nariams ir visuomenei pristato multifunkcinio komplekso „k18B” bei šalia atsirasiančios viešosios erdvės miestiečiams projektą.

 

Bendrasis Vilniaus miesto planas šiuo metu numato, kad teritorijoje, kurioje iškils modernus viešbučio „Radisson RED“ bei A klasės biurų kompleksas, aukštybinius pastatus galima statyti tik gavus savivaldybės tarybos pritarimą. Garsus architektas į Vilnių atvyko miesto tarybos nariams asmeniškai pristatyti komplekso bei viešosios erdvės projektą. D. Libeskind susitinka su visomis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos frakcijomis.

 

Pristatydamas projektą, žymus architektas negailėjo gražių žodžių Vilniui. „Kaskart atvykus į Vilnių mane pasitinka geras oras. Manau, kad tai yra puikus ženklas. Sekmadienio popietę praleidome senamiestyje žavėdamiesi jo grožiu ir stebėdami žmones. Kaskart būnant čia, man susidaro įspūdis, jog Vilnius yra atviras jaunų žmonių miestas, kuriame kurti man yra didelė garbė“, - pasakojo D. Libeskind.

 

Jis pabrėžia, kad čia iškilsiantis multifunkcinis kompleksas „k18B” ne tik užtikrins dešiniojo Neries kranto vientisumą, tačiau taps Vilniaus vizitine kortele visoje Europos miestų architektūroje.

 

„Pastatas yra tarsi vartai į naująją erdvę. Labai svarbu rasti dermę tarp Senamiesčio ir verslo kvartalo, kuris plečiasi kitoje upės pusėje. Kūriau pastatą išskirtinai Vilniui, todėl jo formos ir siluetas sutampa su miesto diktuojamu kontekstu. Vis dėlto, pastatai turi išsiskirti ne tik vietiniame kontekste, tačiau ir tarptautiniame. Šiandien miestai konkuruoja tarpusavyje, todėl Vilnius turi būti išskirtinis”, - teigė D. Libeskind.

 

Pasak architekto, labai svarbu, kad tarp Baltojo tilto ir Europos aikštės būtų sukurta aktyvi viešoji erdvė, kuri taptų tarsi svetaine miestiečiams.

 

„Net neabejoju, kad šis pastatas džiugins žmonių, kurie kasdien čia vaikšto, akis. Šioje erdvėje  aktyvus visuomenės gyvenimas verda 24 val. per parą ištisus metus. Pastate bus 30 metrų aukščio viešoji erdvė, kuri bus atvira visuomenei. Tai yra unikalu net ir pasauliniu mastu – dažniausiai mano projektuojami privatūs pastatai nėra tokie atviri visuomenei“, - džiaugiasi architektas.

 

Jis citavo D. Ibelhauptaitę, kurios teigimu sostinėje trūksta kokybiškų erdvių, kuriose galėtų vykti meno pasirodymai ir kiti renginiai visuomenei. D. Libeskind džiaugėsi jos atvirumu rengti „Vilnius City Opera“ pasirodymus „k18B” viešojoje erdvėje. 

 

Vilniuje viešinčiam architektui viena žinomiausių jaunosios kartos menininkių Jolita Vaitkutė pristatė ir įteikė iš architektų darbo įrankių sukurtą D. Libeskind portretą. Jo sužavėtas ir ilgai kūrinį apžiūrinėjęs architektas pažadėjo pasikabinsiąs jį savo pagrindiniame biure Niujorke.Libeskind vadovaujamos „Studio Libeskind“ suprojektuotas multifunkcinis biurų ir viešbučio kompleksas „k18B” pernai laimėjo tarptautinį architektų konkursą, kurį organizavo Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos architektų sąjunga ir investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“.

 

Kovo 23-27 d. bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta vilniečių apklausa parodė, jog 80 proc. vilniečių palankiai vertina planus dešiniajame Neries krante statyti D. Libeskind suprojektuotą multifunkcinį kompleksą „k18B”.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: VYTAUTAS MATULEVIČIUS, UAB "BOSANOVA"

Komentarai   

0 # sorosininkai 2017-04-04 23:46
griuna Gedimino kalnas ir pilis nuo tokiu kvailu zodziu ir darbu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Geraldo 2017-04-13 05:39
Hi there Dear, are you truly visiting this web page on a regular
basis, if so then you will absolutely obtain pleasant experience.


Here is my weblog; BHW: http://prolock.mihanblog.com/post/6215
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Pearlene 2017-04-15 20:12
First of all I would like to say superb blog! I had a quick question which I'd like to ask if you do not mind.
I was interested to find out how you center yourself and clear your thoughts before writing.
I've had trouble clearing my thoughts in getting my ideas out there.
I truly do take pleasure in writing but it just seems like the
first 10 to 15 minutes tend to be wasted simply just trying to figure out how to begin. Any ideas or hints?

Cheers!

Look into my web page BHW: http://kamranh00man1.mihanblog.com/post/14
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Lonnie 2017-05-04 12:54
Thanks for finally writing about >Sostinėje viešintis D.
Libeskind: Vilnius yra jaunas ir atviras miestas, kuriame nuostabu kurti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti