Teisingumo viceministras Julius Pankauskas kaltinamas sunkiais kriminaliniais nusikaltimais

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.90 (5 Votes)

Teisingumo viceministras Julius Pankauskas kaltinamas sunkiais kriminaliniais nusikaltimais

Aurimas Drižius

Buvęs Lazdijų rajono Veisiejų miestelio mokyklos mokytojas Romas Balevičius šiuo metu pūdomas Lukiškių kalėjime – suėmimą jam paskyrė Druskininkų apylinkės teismo teisėja Nina Butnorienė.

Teisingumo viceministras Julius Pankauskas. Jam elektroniniu paštu buvo išsiųsti tokie klausimai: 

Veisieju mokyklos mokytojas Romas Balevičius, kurį jūsų uošvienė uždarė į kalėjimą, sako, kad jūs melagingai kreipėtės į policiją, nurodydamas, kad neva Balevičius jums grasino susidorojimu. Policija nutraukė tyrimą, paaiškėjus, kad jūsų nurodytu metu Balevičius buvo visai kitoje vietoje.
Balevičius neparašė pareiškimo dėl jūsų melo tik iš pagarbos jūsų tėvams. Koks jūsų komentaras - ar melagingas skundas ir poveikis uošvienei yra sunkus nusikaltimas.
 
J.Pankauskas atrašė: "Pone Drižiau,

 

Nekomentuosiu atsiųsto teksto, nes tai ką rašote yra melas"

Paprašius pakomentuoti, kad konkrečiai yra melas - Ar jūs nerašėte pareiškimo policijai, kad neva Romas Balevičius jums grasino? Ar teisėja Nina Butnorienė nėra jūsų uošvė? Ar viskas melas, ar jūs ir dabar meluojate?

 

Viceminstras nutilo

 

 

 

„Nusikaltimo“ liudininkais ir "nukentėjusiais" sutiko būti garsūs ir žinomi visame Lazdijų rajone nusikaltėliai ir cigarečių kontrabandininkai. R.Balevičius mano, kad jie išsipirko nuo bausmės, arba jos tapo simbolinėmis tik todėl, kad sutiko liudyti apie jo neva nusikalstamą veiklą.

Suėmimas R.Balevičiui paskirtas neva todėl, kad jis neatvyko į teismo posėdį. Pats R.Balevičius, kurį LL aplankė Lukiškių kalėjime, sako, kad jokio šaukimo iš teismo negavo, o visa ši istorija yra Teisingumo „viceministro“ J.Pankausko kerštas už tai, kad Veisiejų gyventojai  pasipriešino viceministro norui užgrobti  Veisiejų ežero pakrantę.

 

 

„Mano atvejis iš vis pasirodė kurioziškas, nes J. Pankauskas nurodė vietą ir laiką, kada aš jam neva grasinau, - pasakojo R.Balevičius, - pasirodė, kad aš tuo metu buvau Kaune, kur daugybė žmonių mane matė (ir net stebėjimo kameros nufilmavo). Paaiškėjus šioms aplinkybėms, poliicijos įgaliotinis Kęstas Sadauskas pažadėjo imtis priemonių dėl melagingo pareiškimo ir šmeižto. Tačiau tik numarino visą bylą“.

 

R.Balevičius mano, kad maždaug 2012 m. J.Pankauskas sužinojo, kad Romas Balevičius turi didelių problemų su Apeliacinio teismo teisėju Viktoru Kažiu. Mat R.Balevičius turėjo antikvarinių automobilių restauravimo įmonę, ir R.Kažys kreipėsi į jį, prašydamas restauruoti jo senovinę „Volgą“.

Buvo sutarta remonto kaina – maždaug 20 tūkst. litų, tačiau V.Kažys ne tik nesumokėjo restauratoriui nė cento už darbą, tačiau pasivargino ir iškelti jam bylą ir nuteisti už tariamą automobilio pasisavinimą. Teisėjas V.Kažys tai įvardino tą momentą, kai R.Balevičius neva užblokavo garažo duris kitu automobiliu, neleisdamas teisėjo „Volgai“ išvažiuoti, kol teisėjas neatsiskaitė už darbą. 

„Aš tos „Volgos“ nuvažiavau pasiimti ir pamačiau, kad ji tragiška, nors man nupasakojo, kad ji dar gerame stovyje, važiuojanti, - pasakojo R.Balevičius, - anksčiau V.Kažys bandė remontuoti savo „Volgą“ Nemunaityje, pas tokį meistrą Kęstą Silicką. Kai aš jo paklausiau, kodėl jis atsisakė remontuoti „Volgą“, tai K.Silickas man atsakė, kad kai paklausė klientų, kas mokės už remontą, tai pastarieji atsakė, kad „mes tau padėsime“. Jam reikėjo, kad klientai pinigus ant stalo padėtų, o ne šiaip padėtų, todėl jis ir atsisakė. O aš, kaip durnelis, ir sutikau, nors Dievulis mane ir buvo perspėjęs, kad to nedaryčiau“. 

Žodžiu, R.Balevičius ne tik kad negavo nė cento už savo beveik dviejų metų darbą, tačiau teisėjas V.Kažys pasistengė, kad jo kreditorius dar ir būtų nuteistas. V.Kažio bendrininkai teisėjai su malonumo tą darbą atliko, ir R.Balevičiui skyrė maždaug 6 tūkst. eurų baudą „už nusikaltimą“.

Apeliacinio teismo teisėjo V.Kažio byloje liudininkas, kuris liudijo V.Kažio naudai, buvo toks vienas garsus Lazdijų rajono nusikaltėlis Marius Mickevičius ir kiti jo gaujos nariai. Jie tapo etatiniais liudininkais ir kitose Romui Balevičiui iškeltose bylose.

Mat M.Mickevičius dar 2012 m. buvo sulaikytas vairuojantis mašiną su kontrabandinėmis cigaretėmis, kurių vertė – beveik 200 tūkst. litų. Kiti jo gaujos nariai išbėgiojo, pasieniečiai pagavo tik vairuotoją M.Mickevičių.

Neįtikėtina, tačiau teismas skyrė M.Mickevičiui tik 8 tūkst. litų baudos, o nuo to laiko M.Mickevičius ir jo sėbrai ėmė duoti parodymus, kurie buvo labai naudingi tiek tam pačiam teisėjui V.Kažiui, ir tiek „Teisingumo viceministrui“ Juliui Pankauskui.

„J.Pankauskas, bendraudamas su Mariumi Mickevičiumi, kuris melagingai liudijo, kad aš neva pasisavinau (negražinau po restauracijos) teisėjo Viktoro Kažio „Volgos“,  sužinojo visą šią istoriją, - mano Romas Balevičius, - M.Mickevičius padėjo Viktorui Kažiui  mane apšmeižti, ir pasitelkiant į pagalbą kolegas teisėjus, mane nuteisti. Nors „Volgą“ iš garažo išsivarė pats teisėjas Kažys, padedamas Vyto Bauros, ir už automobilio restauraciją man nesumokėjo nė cento. O mane nuteisė už tai, kad aš neva pasisavinau tą „Volgą“.

2012 m. per Seimo rinkimus visą tai sužinojo J.Pankauskas, kuris galimai pažadėjo būti „stogu“ M.  Mickevičiui, Pankauskui siekiant  neteisėtai paveikti rinkėjus. Marius Mickevičius, besiversdamas kontrabanda ( į jo grupę įėjo Saulius Užbutis, Donatas Blaževičius ir jo pusbrolis Žurinskas), sutiko, ir įtraukė netgi daugiau „verslo brolių“. Tuo laiku jie pradėjo kurti keršto planus, kaip atkeršyti man,  ir padėti Apeliacinio teismo teisėjui Viktorui Kažiui. Pastarasis jau buvo panašiai pasielgęs ir 2006-2007 m. – jis atsiėmė atrestauruotą „Volgą“ ir neatsiskaitė už darbą. Žmonėms pradėjus ieškoti teisybės, vienas neaiškiomis aplinkybėmis buvo sumuštas ir mirė, niekas to nusikaltimo netyrė, o jo kolega pabėgo į užsienį). 

Po to, kai R.Balevičius pasakė teisėjui R.Kažiui, kad jis kreipsis į spaudą, ir netylės, „teisėsauga“ ėmė „kepti“ jam baudžiamąsias bylas ir šiuo metu yra  „iškepusi“ (kitaip sakant, suklastojusi ir sufabrikavusi) bent penkias baudžiamąsias bylas. Pats R.Balevičius iki istorijos su Kažiu neturėjo jokių problemų su V.Kažiu, tačiau vėliau prasidėjo masinės bylos ir bylų gamyba.

Vienoje iš bylų (kurioje jis J.Pankausko uošvienės teisėjo Ninos Butnorienės sprendimu suimtas) „nukentėjusysis“  Blažys parašė pareiškimą, kad R.Balevičius jam „apribojo laisvę“.

„Surašiau išsamų skundą Kauno apygardos teismui, kurioje labai smulkiai ir detaliai įrodžiau, kad Blažys duoda melagingus parodymus, išsiunčiau iš Lukiškių kalėjimo registruoto paštu vasario 23 d. tam pačiam Druskininkų teismui, tačiau prieš kelias dienas gavau pranešimą, kad mano skundas šiame teisme nėra gautas, - LL pasakojo R.Balevičius. 

 

Druskininkų teismo pirmininkė Nina Butnorienė (diskutuoja su socialdemokratu Karosu) nutarė suimti buvusį Veisiejų mokyklos mokytoją vien už tai, kad jis negavo kvietimo į teismą, todėl ir neatėjo

 

 

Teisėja N.Butnorienė jam skyrė suėmimą už tariamą neatvykimą į teismą dar pernai gruodžio 7 d., policija jį sulaikė sausio 26 d., ir jis yra laikomas suimtas iki kovo 23 d. Nes skundas dėl suėmimo, išsiųstas Kauno apygardos teismui, dingo Druskininkų apylinkės teisme. 

„Šioje byloje esu kaltinamas tuo, kad aš dar 2014 m. Donatui Blažiui neva apribojau laisvę, - pasakojo R.Balevičius, - tačiau tiesa tokia, kad mes tą vasarą važinėjome po apylinkes, ieškodami motociklų dalių, ir buvome užsukę ir pas D.Blažį. Pasivažinėjome su juo, nes jis neva žinojo, kur rasti tų dalių, tačiau atvežė prie mano sodybos. Bevažinėjant jis man papasakojo, kad verčiasi automobilių vagystėmis iš Europos, veža jas į Lietuvą. Pasakojo, kaip tuos automobilius veža, kaip saugo, kurioje degalinėje Lenkijoje keičiasi vairuotojai. Aš tą Blažį parvežiau namo, nes man jis jokių detalių neparodė“.

Tačiau kitą dieną jau M.Mickevičius ir jo bendras Saulius Milutis sužinojo, kad R.Balevičius važinėjosi su Blažiu, ir ėmėsi „strateguoti“ jam bylą. Blažys parašė pareiškimą policijai, kad neva Balevičius jį surado laukuose, įsisodino į automobilį ir grasino. Pats Balevičius sako, kad Blažį paėmė iš namų, tai matė ir namiškiai, net papasakojo, kaip atrodė Blažio garažas, ir kokie ten sudėti daiktai – taip buvo įrodyta, kad „nukentėjęs“ meluoja, kad neva Balevičius pas jį nebuvo, o paėmė laukuose.

„Surašiau labai smulkiai visus Blažio melagingus įrodymus, tačiau nei teismas, nei prokurorai nė nemirktelėjo, nekreipė į tai jokio dėmesio, - pasakojo R.Balevičius. 

Jo bylą „tyrė“ prokurorai Jovita Virbickaitė ir Lina Elvitienė, „tyrė“ policijos tyrėjai Albertas Birmonas ir Rima Kalinauskaitė. Ikiteisminio tyrimo teisėjas Antanas Baranauskas.

„Nukentėjusieji“ pasakoja įvairias baisiais istorijas, tačiau R.Balevičius visas jam paneigia įrodymais, kad tai melas. Vienas iš „liudininkų“ – itin pavojingas nusikaltėlis, kuris dar 2010 m. kyšių neimantiems Lazdijų policijos pareigūnams buvo „pakabinęs granatas“ po automobilių ratais.

„Kažio ir Blažio liudininką – M.Mickevičių – aš pats buvau pagavęs per 2012 m. Seimo rinkimus perkantį balsus socialdemokratų kandidatui, nuo to laiko jie man keršyje“, - sakė Romas Balevičius.

„Dar 2016 m. gegužę pamačiau, kad pas mane į dirbtuves atvažiuoja tas pats teisėjas V.Kažys su antstoliu, - pasakojo R.Balevičius, - tada tiesiog sėdau į automobilį ir išvažiavau“.

Jis supranta, kad kol bus laikomas kalėjime, bus išvaržytas ir atimtas jo ir šeimos turtas.

 

 

Peržiūros: 3273

Komentarai   

+55 # Rimas 2017-03-02 13:47
Po Garliavos įvykiu galvojau, kad lietuviška teisėsauga jau pasiekė dugną. Tikriausiai iki dugno dar labai toli.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # visiems 2017-03-02 23:52
Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:

plus.google.com/104930148289526971655/posts
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # ekspo 2017-03-04 12:46
Matyt tikrai pribrendo reikalas steigti spec.prokuratūrą kurioje dirbtų asmenys kurių biografijos būtų skelbtos viešai ir tik po nuodugnaus patikrinimo griežtai atsitiktiniu būdu jiems būtų skirstomos bylos ištyrimui.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # tp 2017-03-06 10:39
jie eda uz trys, riebio kiaules atimines viska is paprastesniu zmoniu,turta ,zemes, vaikus,galetu sauditi ir misti zmogena,nes suzverejo visai.liko instinktas grobti ir esti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Atas 2017-03-06 11:17
Štai ką išdarinėja į aukščiausius valdžios postus sulindę lietuviški banditai! Pagal liaudies posakį - tik šaudyti tokius reikia. O teisingumas tik parodija
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Jei tai 2017-03-11 08:06
Grįžęs iš "belangės"iššaudyčiau tokius išsigimėlius.Tegul tada sėdėžiau iki gyvos galvos,bent žinočiau už ką.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Shanel 2017-08-06 19:33
This is a topic that's close to my heart... Best wishes!
Exactly where are your contact details though?

Also visit my blog: website: http://bit.ly/2tpjTEl
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti