Narkobiznį demaskavusi ekspolicininkė S.Rakauskienė nužudyta

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.61 (9 Votes)

Konferencija dėl S.Rakauskienės žūties ir kitų žmogaus teisių pažeidimų

Vasario 21 d. Kaune įvyko pilietinė konferencija ,,Dėl S.Rakauskienės persekiojimo ir tragiškos žūties bei kitų žmogaus teisių pažeidimų“. Ji buvo skirta  ilgai persekiotai ir neseniai mirusiai visuomenininkei, Socialistinio Liaudies fronto narei Skaistai Rakauskienei pagerbti. Ši kaunietė ilgai ir atkakliai kovojo su Lietuvoje paplitusio narkotikų biznio  apraiškomis-narkotikų gamyba bei prekyba. Ji aiškinosi , kur randasi narkotikų prekybos taškai, aiškinosi kur randasi galimos narkotikų gamybos laboratorijos, tyrė ir korupcinius ryšius-kurie teisėsaugos pareigūnai yra narkobiznio baronų ,,stogas“. Apie  S.Rakauskienės veiklą buvo rašoma ,,Laisvame laikraštyje“, ir ji pati publikavo keletą savo straipsnių šia aktualia tema. Nuo 2014 m. pabaigos prasidėjo nuožmus šios aktyvios kaunietės persekiojimas. 2016 m. sausio 19 d. S. Rakauskienė buvo sulaikyta Druskininkuose, greitai po to išgabenta į Utenos teisminės psichiatrijos ekspertinį skyrių, ten praleido virš keturiasdešimt parų, po to buvo išvežtą  į Rokiškio psichiatrijos   ligoninę ir ten per prievartą laikoma. Teisėsaugos veteranės byloje įvykdyta daugybė pažeidimų, galima teigti, jog byla sufabrikuota. S.Rakauskienės gynimo srityje veikė G.Grabauskas, Z.Volkovas, D.Šulcas, L.Helstein, H.Juodiška, V.Partaukas, L.Vaitonienė, D.M. Gerulaitienė  bei daug kitų aktyvių piliečių. Daug padėjo ir ,,Laisvo laikraščio“ redaktorius A.Drižius, šio leidinio žurnalistas A.Veberis. Pagaliau teisingumas triumfavo šių metų sausio 26.-po lemtingos Kauno apygardos  teismo nutarties S.Rakauskienė paleista i laisvę. Tačiau greitai- vasario  4 d. ji mirė. 

Konferencija  prasidėjo 12 val. Renginio pradžioje kalbėjęs žurnalistas, Socialistinio Liaudies fronto pirmininko pavaduotojas G.Grabauskas pažymėjo: ,, S.Rakauskienę pažinojau nuo 2013 m. vasaros. Tai buvo drąsi, atkakli, analitinio proto moteris. Kadangi ji ryžtingai kovojo su narkobiznio veikėjais ir korumpuotais pareigūnais, šie įtakingi Lietuvoje asmenys pradėjo ją persekioti.  Ilgalaikis neteisėtas jos izoliavimas už grotų labai pakenkė jos sveikatai, Skaista jau ir pries kelerius metus turėjo kardiologinių problemų. Ji minėjo korumpuotų pareigūnų pavardes-pono Chramino bei kitų panašių veikėjų. Gaila, kad dabarties Lietuvoje žmogaus teisės dažnai paminamos”. Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas D.Šulcas teigė: ,,Ši byla-tipiškas grubaus žmogaus teisių pažeidimo pavyzdys. Darėme įvairius veiksmus dėl S.Rakauskienės gynimo, aišku ir lankėme ją ir Rokiškio ligoninėje. Nors ligoninė tai tik pavadinimas, tai beveik kalėjimas. Visur grotos, metalinės durys, visur galioja beveik kalėjimo taisyklės, dar ten uždarytiems pumpuojami psichotropiniai vaistai. Mūsų pareiga yra padaryti viską, kad Lietuvoje būtų pažaboti masiniai žmogaus teisių pažeidimai”. 

Renginyje pasisakė ir E.Satkevičius, H.Juodiška, M.Kavaliauskienė, I.Šimonienė ir kai kurie kiti aktyvūs piliečiai. Buvo prisimintas ir prieš keletą metų labai paslaptingomis  aplinkybėmis miręs kaunietis visuomenininkas, Socialistinio Liaudies fronto rėmėjas Žilvinas Šumskis (2014 m. liepos pabaigoje rastos savo sodyboje kilpoje. Oficiali versija jog pasikorė, tačiau yra konkrečių abejonių, šiam aktyviam piliečiui buvo ne kartą grasinama, tad gali būti, jog  Ž.Šumskis buvo pakartas),  po brutalaus užpuolimo 2013 m. gruodį Kaune sunkiai  sužalotas ir 2014 m. sausio 21 d. ligoninėje miręs Socialistinio Liaudies fronto narys Igoris Krinickis, 2016 m. rudenį Radviliškio rajone nužudytas Lietuvos žmogaus  teisių stebėtojų sąjungos narys Julius Vedeckis. Pastaruoju metu  vienas iš ryškių žmogaus teisių pažeidimų tai keturių aktyvių piliečių-V.Lekstučio, G.Grabausko, Ž.Razmino ir O.Titorenko persekiojimas. Visiems jiems iškeltos politinės bylos. Labai aktualios ir šeimų ardymo problemos-štai Elektrėnų gyventojos Neringos  Gerasimovienės ir jos dviejų vaikų persekiojimas. Šiai jaunai mamai sufabrikuota baudžiamoji byla, abu vaikai jau pusę metų laikomi vaikų namuose, nors jie nori gyventi su mama. Visai neseniai-vasario 20 d. Trakuose prasidėjo N.Gerasimovienės teismo procesas. 

O grįžtant prie represinės  psichiatrijos, tai tenka pripažinti, jog tai grėsmingas reiškinys. Represinė psichiatrija  buvo pasitelkiama kauniečių V.Jokimo, L. Hermano, panevėžietės J.Kiaunienės bei kai kurių  kitų piliečių persekiojimui. Vienas naujų pavyzdžių-tai vilnietės visuomenininkės Oksanos Pročkailo persekiojimas. Šių metų sausio pabaigoje ji buvo staiga sulaikyta ir uždaryta i Naujosios Vilnios psichiatrijos ligoninę. Kadangi buvo duomenys apie galimai neteisėtą šios vilnietės laikymą už grotų, tai vasario pradžioje  jos sūnus Veslavas Pročkailo, kauniečiai žurnalistai A.Sutkus ir G. Grabauskas nuvyko į šią ligoninę. Buvo įsiaiškinta, kad O.Pročkailo laikoma čia be teismo nutartiems, imtasi reikalauti ją paleisti. Po kurio laiko O.Pročkailo išėjo į laisvę. O šios grėsmingos įstaigos vadovas V. Mačiulis grasino, jog imsis tam tikrų veiksmų prieš A.Sutkų ir G. Grabauską, kurie anot jo : ,,Trukdo normaliai dirbti. Reikia imtis priemonių, tokius reikia izoliuoti“. Štai taip, N. Vilnios ligoninėje 35 metus karaliaujantis feodalas  jaučiasi čia tarsi viduramžių hercogas savo valdose. Dabarties Lietuvoje žmogaus teisių gynimo sritis yra viena iš itin svarbių sričių. Žmogaus teisių pažeidimai yra masiškai paplitę. 

Giedrius Grabauskas

 

Peržiūros: 3245

Komentarai   

+22 # reikia 2017-02-23 19:35
spausdinti stastistika ,kiek Lietuvoje yra psichiatru suluosintu ir luosinamu zmoniu,ir kiek Valstybe remia tautos demoralizavima ir naikinima
Tai buvo likimas zmogaus neabejingo salies problemoms po "dainuojancios" revoliucijos ,gerai kad yra jos napabugusiu bendrazygiu,noretu juos aisku psichiatrai9 paimti i savo iskaita ir gyditi,kaip gide tuos ,kuriu jau nebera...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Dalia Marija 2017-02-24 00:54
Iš ties žodžių trūksta net komentuojant - ar Lietuva dar yra ES 2012 Vasario 14 d priimtas EŽTT sprendimas kad Lietuvos teismas pažeide EŽTKonvencijos 6 str del teisingo teismo, uždarydamas (luošindamas) mano pacientę D,D, pensionate (del užuojautos jai buvau atleista iš darbo) ir pripažindamas kad net Teismą nustebino tokie žmogaus teisių psichiatrijoje pažeidinejimai Lietuvoje (tai atžymeta ir mūsų vyr,atstoves EŽTT ataskaitose)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Dalia Marija 2017-02-24 01:02
Lietuvai teko keisti į diametraliai priešingą, vakarietišką visą NEVEIKSNUMO instituciją su asmenų, kuriems nustatytas neveiksnumas, pastoviu peržiūrejimu (buvo teismo skiriamas amžinai,,,,) pirmą kartą dabartines Lietuvos istorijoje pripažinus, kad D,D, 2000 m neveiksnumas buvo pripažintas NETEISETAI, JT žmogaus teisių Komitetui perdavus duomenis apie Lietuvos psichiatrijos praktiką, Lietuva įspeta del psichiatrinių piktnaudžiavimų, del neteiseto žmonių talpinimo prievarta į psichiatrines įstaigas - TAČIAU TO DAR PER MAŽAI ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Dalia Marija 2017-02-24 01:14
Ir štai - Skaistos Rakauskienes slapti teismo posedžiai, prievartinis uždarymas į spec ligoninę - tai ar Lietuva su savo vis dar sovietinemis institucijomis ir darbuotojų mentalitetu vis dar Europos Sąjungoje, tik visiškai nevykdo ES bei ET rekomendacijų šioje srityje ? Tai kur mes iš tiesų esame - išnykusioje TSRS su didžiausiomis pretenzijomis Rusijai, ar ES ? Skaista Rakauskiene prievarta, nepaaiškinant kokia liga ir kokie tos ligos simptomai pavojingi visuomenei, laikyta spec ligonineje virš metų laiko!.. Mirtis
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-7 # Pranas Pričkus 2017-02-24 09:53
Gerb. Giedriau Jus senai reikia šaudyti patis, už tai ką Jūs nepadarėt ir leidote ir leidžiate tokiems nusikaltimams Liwtuvoje. Tai stribų valstybė?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Atas 2017-02-24 13:07
Visur skalambijama, kad gyvename nepriklausomoje, "laisvoje" Lietuvoje, giriamasi apie žmogaus teises, neliečiamybę. Tarybiniais laikais kitaminčius ir sistemai priešiškus veikėjus veždavo į Černiachovską (Kaliningr. sr.), ir ten tručidavo visokiais vaistais, chemichalais, o "laisvoje" Lietuvoje žmones kankina savo šalyje sukurtame durnyne, Rokiškyje. Tai kokia nepriklausomybė ir laisvė, juk čia tas pats komunizmas, tik kai kuriais atvejais net dar baisiau, kadangi savanaudžių ir vagių sistema nenori savo pozicijų prarasti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Atas 2017-02-24 13:41
Kas čia toks tas Pranas Pričkus, taip šustrai kaltina žurnalistą, "leidusį" nusikaltimams "Liwtuvoje"? Tai jei toks gudrus, tai pats neleisk, pats imkis ir padaryk tvarką dėl tokių nusikaltimų. Ką gali padaryti vienas ponas Giedrius, kai mūsų teisės yra pažeidžiamos kiekviename žingsnyje ir kiekvieną minutę, juk toks gi laisvės skonis Lietuvoje
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # J.Radovičius 2017-02-24 18:59
Jau labai seniai pribrendo reikalas Lietuvos visuomenei kreiptis į oficialias ES institucijas su prašymu atsiųsti komisiją patikrinti vietoje, ar žmogaus teisių, teisėsaugos, teisėtvarkos bei slaptųjų tarnybų srityje Lietuva atitinka narystės ES reikalavimus. Tam pirma reikia sudaryti gerai pagrįstą apibendrinantį juridinį dokumentą, kurį nugabenti į Briuselį.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # J.Radovičius 2017-02-24 19:01
Komentaro pabaiga. Taip pat įrodyti, kad Lietuvos valdžia ir jos atstovai ES apgaudinėja ES institucijas. Tokiam darbui alikti, o taip pat kad ES turėtų su kuo kontaktuoti ir pajustų, kad imamės rimtai, reikalinga vieninga organizacija. Tarptautinė padėtis dabar tam palanki įvairiais požiūriais. Pvz., ES jau susirūpino padėtimi Lenkijoje ir iš dalies Vengrijoje. O kaip yra galima tokia organizacija Lietuvioje, jeigu visos jau esančios susikūrė tik savo konkrečių narių privatiems laikiniems interesams patenkinti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Zenonas Priekuliškis 2017-03-09 19:11
Skaistos Rakauskienės mirtis tai ne nužudymas - tai sadistiškai užkankinta Rokiškio durnyne, metus kankinta prašiusi viešai pagalbos, represinės struktūros teigė negalima viešinti. Iš vakaro suleidžiama dozė vaistų, kitą dieną per 2 val nežinomam mieste išspirta iš ligoninės. Po savaitės mirė. Rokiškio psichiatrijos ligoninė yra ne ligoninė, o konslageris. Dar trys ten, gal ir daugiau laukia mirties. Mano tel. 8 662 33770.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti