Vaidutė Šumauskienė gerai įvykdė mokyklos renovaciją 4,3 mln. litų o kur darbų ataskaita?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (2 Votes)

Vaidutė Šumauskienė gerai įvykdė mokyklos renovaciją už 4,3 mln. litų – o kur darbų ataskaita?

Kristina Sulikienė

Nesiliauja stebinti viešųjų pirkimų nekontroliavimo peripetijos Lietuvoje.

Apie „Laisvės“ gimnaziją nieko nežinotume, jeigu ne mokinių maištas prieš keletą dienų, kai jie prieštaravo, kad metų viduryje būtų atleistas jų mokytojas, Marius Janulevičius.

Nors pirma atrodė, jog direktorės veikla bus tiriama, vėliau savivaldybės atstovas pareiškė, jog ksadangi direktorė išeina, tai tos veiklos tirti ir nebereikia.

Meras Remigijus Šimašius su visais pasidalino susitarimu be jokios datos ir mero antspaudo – apmulkino visus su negaliojančiu ir neregistruotu „dokumentu“, kuris greičiausiai neturi jokios juridinės galios.

Dar gražiau – pasirodo, 2014 metais mokykla vykdė 413 mln. vertės išorės renovacijos darbus, tačiau niekur rasti nei šių darbų viešųjų pirkimų dokumentų, nei darbų įvykdymo ataskaitos – neįmanoma.

Todėl užsiklausta finansavimą skyrusi Vilniaus miesto savivaldybė, Švietimo ir mokslo ministerija, bei Aplinkos ministerija.

Vis tiek remiantis Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimais, nuo 750 000 eurų sumos tokie pirkimai turi būti vykdomi per Centrinė viešųjų pirkimų informacinę sistemą.

Tokie darbai turi būti viešai visiems prieinami patikrinimui.

Tačiau apie kokį skaidrumą čia galime kalbėti, jeigu Vaidutė Šumauskienė nemato jokių interesų konfliktų, kad mokykloje, kuri vykdė štai tokį milijoninį projektą, dirba jos sutuoktinis ir tėvas?

Remigijus Šimašius šiandien vėl pranešė vykstantis į mokyklą.

O prieš kelias dienas ten jau lankėsi Linas Slušnys, liūdnai pagarsėjęs Garliavos įvykių metu, kai pateisino smurtą prieš vaiką ir prieš žmones, bei sakė, jog Deimantė neužaugs pilnaverčiu žmogumi.

Atleistąjį mokytoją Marių Janulevičių jis galimai apšmeižė vieša publikacija, teigdamas, jog mokytojas negali būti vaikų draugu, be to, esą mokytojas kažką kurstė nusižudyti (taigi – neva darė nusikaltimą).

Visame šitame fone prasmenga klausimas apie 4,3 mln. litų (1,245 mln. eurų) – ar jie buvo tinkamai panaudoti, ir ar buvo paskelbtos visos reikiamos procedūros?

O kaip Remigijus Šimašius aiškinsis, jeigu Vaidutė Šumauskienė – Strazdienė yra ištikima jų politinei jėgai nuo seno? Varnas varnui akies nekerta.

 

Peržiūros: 1741

Komentarai   

-3 # CiTaiBent 2016-12-19 20:44
Uf, net prakaitas išmušė .. Gerbiama Suliko, kas atsitiko ? Iš LL dingo dauguma linksmiausių tavo straipsnių su visais nepralenkiamais komentarais .. net atitinkanti visus veidotyros dėsnius fotografija :( Negazdink taip savo gerbėjų .. jei tai Diržioko darbas - tik duok ženklą ir personalinis maidanas už tokius darbus jam garantuotas :(
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # totot 2016-12-20 10:02
Pakomentuok ką nors į temą. Tavo žiniai, straipsniai laikui bėgant nusistumia žemyn. Gal nesigaudai?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-1 # CiTaiBent 2016-12-22 20:57
Šįkart nėra ko komentuoti - plepalai ir tiek, jokio polėkio :( Nepalyginsi su tais nusistūmusiais žemyn tiek, kad suvis išsistūmė .. o gal čia Diržiokas iš pavydo ? Pats originalumu nepasižymi, tad galimai beveik viską drožia nuo kremlinių, va ir kenkėjauja smulkus niekšelis :)) Nurauki ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti