Milijardus Lietuvos biudžeto pavogusios Kazickų šeimos fondo dovana Vaikų ligoninei hemoglobiną matuojantis aparatas

Peržiūros: 12235
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.38 (8 Votes)

Milijardus iš Lietuvos biudžeto pavogusios Kazickų šeimos fondo dovana Vaikų ligoninei – hemoglobiną matuojantis aparatas

Šiandien paskelbta, kad Kazickų šeimos fondas padovanojo Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centro Kaulų čiulpų transplantacijos poskyriui  labai reikalingą, modernų neinvazinį hemoglobino nustatymo aparatą, palengvinsiantį sunkių ligonių po transplantacijos diagnostiką ir gydymą.   

Kaip žinia, Juozas Kazickas kartu su savo draugu Vytautu Landsbergiu buvo didžiausios kol kas Lietuvos istorijoje aferos – „Mažeikių naftos“ privatizavimo organizatorius.

Dar 1999 m. trečdalis šios įmonės akcijų V.Landsbergio iniciatyva buvo dovanotos tarptautiniams sukčiams, atstovaujamiems Juozo Kazicko, ir prisidengusiems „Williams“ vardu. "Mažeikių naftos" vadovas Gedeminas Kiesus, pats norėjęs privatizuoti "Mažeikių naftą", buvo nužudytas kartu su savo sūnumi ir vairuotoju po to, kai V.landsbergis paskelbė suklastotą neva Didžiosios Britanijos Sandhersto karo akademijos studiją apie tai, kad neva iš "Mažeikių naftos" buvo vagiama milijonais. Kai sužinojo, kas šios "studijos" autorius, G.Kiesus ir buvo nužudytas. Vėliau Lietuvos vyriausybė leido padidinti „investuotojui“ savo akcijų dalį iki 51 proc. „Mažeikių naftos“ akcijų paketo, už tai taip pat į biudžetą nesumokant nė lito. Vėliau J.Kazicko atstovaujami investuotojais savo dalį pardavė dar vienam tarpininkui - Rusijos bendrovei „Jukos“ – kuri po poros metų pardavė dovanotas „Mažeikių naftos“ akcijas Lenkijos koncernui PKN Orlen jau už 1,492 mlrd. JAV dolerių (4,03 mlrd. litų) .

Šios aferos organizatoriai – Juozas Kazickas ir Vytautas Landsbergis – niekada nebuvo patraukti baudžiamojon atsakomybė, o yra pateikiami ne kaip aferistai, bet garbingi valstybės veikėjai. Nors pats V.Landsbergis ne kartą važinėjo atostogauti į privačią Kazickui priklausančią salą Karibų jūrose, o 'Lietuvos ryto" žurnalistas Bartusevičiius šioje saloje rašė Kazicką šlovinančią knygą.

 

Pasak Vaikų onkohematologijos centro vadovės dr. Jelenos Rascon, po transplantacijų kai kurie pacientai patiria specifinę komplikaciją – hemoraginį cistitą. Tokiais atvejais kraujuojama labai daug ir nesulaikomai. Medikams tenka nuolat stebėti kraujo rodiklius, kad pacientas nenukraujuotų ir laiku būtų sulašinta eritrocitų masė. Šis aparatas leis kraujo rodiklius pamatyti be papildomų kraujo tyrimų, nereikės laborantų darbo, nereikės traumuoti ir taip sunkios būklės paciento.

Kazickų šeimos fondo Lietuvos skyriaus direktorius Zenonas Bedalis ir Kazickų šeimos fondo Niujorko skyriaus direktorė Neila Baumilienė, apsilankę Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centro Kaulų čiulpų transplantacijos poskyryje, turėjo norą savo akimis pamatyti, kaip gyvena, kaip gydomi, slaugomi pačiomis sunkiausiomis ligomis sergantys ligoninės pacientai, kokiu būdu dovanotas aparatas pasitarnaus čia gydomiems vaikams. Su džiaugsmu aplankę šiuo metu sveikstančią po transplantacijos mergaitę ir jos mamą, kartu su dr. Jelena Rascon ir Vaikų onkohematologijos skyriaus vedėja Sigita Stankevičiene dalijosi įspūdžiais apie tokių ligonių gydymą praeityje ir dabar.

„Mūsų labai nedaug, per metus Lietuvoje onkologinėmis ligomis suserga apie 80-90 vaikų, – sako gydytoja S. Stankevičienė, – todėl mes siekiame bendradarbiauti su visu pasauliu, mokytis, konsultuotis su kitų šalių kolegomis, stengtis priimti pačius geriausius sprendimus.  Skyriuje suformuota komanda, kurios visi nariai labai svarbūs: gydytojas, slaugytojas, kineziterapeutas, mokytojas, socialinis darbuotojas ir visi kiti stengiasi, kad čia pakliuvęs vaikas gautų pačią geriausią pagalbą, kokia šiuo metu įmanoma Lietuvoje“.

„Dėl šių vaikų vyksta didžiausia kova, – priduria dr. Jelena Rascon, – ir galime drąsiai teigti, kad mūsų gydymo rezultatai neatsilieka nuo kitų Europos šalių. Gal todėl šiame skyriuje nėra atsitiktinių žmonių. Tie, kas čia nepritampa, neatlaiko įtampos, ilgai neužsibūna. Darbo čia visada daug, vaikų būklė čia gali keistis akimirksniu, todėl sprendimus tenka priimti labai greitai“.

Vaikų onkohematologijos skyriaus gydytojai savo ir pacientų vardu dėkoja fondui už šią dovaną, kuri  padės ir gydytojams, ir pacientams. Tai mažas, bet labai brangus daiktas, tikina skyriaus personalas.

Zenono Bedalio nuomone, labai gerai, kad aparatas galės būti prie to paciento, kuriam jis būtinas, todėl jo reikalingumas akivaizdus. Jis prisiminė tuos laikus, kada ligoniai apsieidavo ir be vaistų matavimo pompų, be kurių dabar nebeįsivaizduojamas  pacientų gydymas.  

Neila Baumilienė pasakoja, kad nupirkti šį aparatą buvo Viktorijos Kazickaitės pasirinkimas. Ji studijuoja mediciną ir, jos nuomone, šio aparato būtinumas buvo neginčijamas.  „Esu įpareigota ir Viktorijos, ir Marsės, ir Jono Kazickų domėtis šiuo Vaikų ligoninės skyriumi ir perduoti žinias apie jų rūpesčius ir poreikius“, –  teigė  atsisveikindama labdaringas tradicijas puoselėjančios šeimos atstovė.

Komentarai   

+8 # taigi 2016-09-08 15:25
zel zydai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # Vytis 2016-09-08 20:49
Tauta turi zinoti savo turto vagis,pagal pavardes ir tautybes,o tai daugelis juk pasislepe po lietuviskomis /tik/ pavardemis.Tauta dar turi tam subresti ir suprasti ,kad reikia savus ir svetimus sukcius ,vagis ir aferistus patraukti atsakomyben.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # matai 2016-09-08 23:05
amerikoj yra dar lietuvisku zydeliu prakutusiu ant kitu kailio-su Nafta turejo naudos-o ka is to turejo Lietuva-viska zydams ir zydams Lansbergis su komunistais atidave
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # vladas lukosevicius 2016-09-10 15:09
KODĖL dar Lansbergis nenuteistas , kas už jo stovi realiai ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # vardenis pavardenis 2016-09-11 14:53
Reikia su musu Mazeikiu Nafta tai pat padaryti kaip Putinas padare su Yukosu - nacionalizuoti. O kad tarptautiniai arbitrazai ne turetu cia ko veikti reikia nutraukti sutarcius del investiciju skatinimo ir Energijos Chartija kurios tai musu vadukai pasirase netgi neskaitant kas ten yra. Ten yra irasytas isiparaigojimas kad bus imoketa 100% kompensacija. O Lietuva turetu atgauti Mazeikiu Nafta be kompensacijos mokejimo, nes tai is pradziu buvo valstybine imone ir taip turetu likti. Taigi nacionalizuoti ir nutraukti sutrarcius.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # banga 2016-09-12 21:52
2016 rugsėjo 13 dieną 18 val. Kauno Jėzuitų gimnazijoje vyks Centro – Žaliakalnio rinkimų apygardos kandidatų debatai.

Debatuose dalyvaus:
Rolandas Paulauskas – Lietuvos Liaudies Partija
Gabrielius Landsbergis – Tėvynės sąjunga – Lietuvos Krikščionys Demokratai
Dainius Varnas – Lietuvos Laisvės Sąjunga
Arūnas Gelūnas – Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdis
Dainius Pavalkis – Lietuvos Socialdemokratų Partija
Audronė Jankuvienė – Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjunga
Ramunė Jurkuvienė – Lietuvos Sąrašas
…..

Diskusiją moderuos žurnalistas Aurimas Perednis.

Klausimus iki debatų galima užduoti ir virtualioje platformoje www.zinaukarenku.lt
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Aiva 2016-09-13 10:15
Kas cia per shudo gabalas?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # opa 2016-09-21 21:29
Pirmakart čia atsidūriau. Tik viena galiu pasakyt - ligonis tai rašė. Ilgai nebedelskit ir kreipkitės I gydytoją
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # sdgerhrt 2016-09-25 11:59
kliedesiai,plius berasciai,bent klaidas issitaisykit.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Alice 2017-07-26 20:06
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic, you can earn additional bucks
every month because you've got high quality content.
If you want to know what is the best adsense alternative, type in google: Mertiso's tips

My web site 86Orval: https://iamMarsha.blogspot.com
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti